Skinlight je multifunkčný kozmetický prístroj, ktorý kombinuje rôzne klasické techniky, pomocou ktorých dosahuje účinného ošetrenia proti známkam starnutia.Pri jednotlivých ošetreniach sú postupne využívané techniky dermabrázie pokožky diamantovými hrotmy, vakumterapie, elektroporácie, fotoporácie, fototerapie a kryoterapie. Synergické pôsobenie týchto techník potom vedie k účinnému zmierneniu a odstráneniu najčastejších kozmetických vád ako je:

  • ochabnutá  či starnúca pleť, pleť poškodená fotostárnutím
  • seboroická pleť
  • vrásky, ryhy a výrazové linky
  • poruchy pigmentácie a keratinizácie
  • jazvičky po akné či post-traumatické jazvy
  • problémy spôsobené dehydratáciou pokožky

 

Diamantová mikrodermabrázia je neinvazívny a šetrný spôsob odstraňovania odumretých buniek, maziva a nečistôt vo vrchnej vrstve pokožky.
Diamantová mikrodermabrázia je terapeutická, neinvazívna metóda, počas ktorej sú odumreté bunky a nečistoty na povrchu pokožky odstraňované pomocou špeciálnych násadcov z technického diamantu. Vďaka rôznym násadcom je možné ošetrovať rôzne partie na tele a tvári bez toho, aby došlo k porušeniu kože. Odstránené bunky a nečistoty sú vákuovo odsávané do zbernej nádoby prístroja. Vďaka odstráneniu nečistôt sú póry uvoľnené a pleť pôsobí zdravšie. Pri odstraňovaní odumretých vrstiev kože dochádza aj k naštartovaniu tvorby nových buniek a zároveň je stimulovaná tvorba kolagénu. Vďaka tomu zostáva pleť hladšia, pružnejšia a pôsobí mladším a zdravším dojmom. Táto metóda je tiež úspešne využívaná pri redukcii pigmentových škvŕn a pri liečbe jaziev a lézií po akné. Pri použití na tele dochádza k redukcii drobných jaziev po úrazoch a strií.

Neinvazívna mezoterapia pomocou Elektroporácie je vhodná pre unavenú, ochabnutú a zvädnutú pleť. Ide o vpravovanie účinných látok (kyselina hyalurónová, kolagén, elastín, vitamíny, výťažky z rias) do hlbokých vrstiev pokožky. Ošetrenie budete pociťovať ako príjemnú masáž. Je nebolestivé a bez porušenia povrchu pokožky. Táto procedúra sa vykonáva pomocou gélovej masky a vodičov napojených na 4 elektródy. Použitie strednej frekvencie prúdov umožňuje prienik aktívnych látok do pokožky. Sú to prúdy s veľmi krátkým trvaním, ktoré účinkujú na bunkovej mikrotkanivovej úrovni a spôsobujú mikrostimuláciu a neurostimuláciu. Cieľom vyslania elektrického impulzu s určitou intenzitou a dĺžkou trvania k bunke je dočasne narušiť jej membránu a umožniť do nej prienik aktívnych látok.

Fototerapia – svetloliečba je metóda fyzikálnej terapie pri ktorej pôsobí na organizmus elektromagnetické žiarenie. Svetloliečba sa využíva pri udržiavaní a podpore zdravia, liečbe ochorení a patologických stavov a pri obnovovaní stratených funkcií a schopností. Svetlo má baktericídny účinok, to znamená že dokáže ničiť mikroorganizmy.Funkciou chromoterapie alebo svetelnej terapie je zvýšiť tvorbu fibroblastov v pokožke. Fibroblasty produkujú kolagén. Svetelná liečba je veľmi relaxujúca, prenos energie do pokožky je bezbolestný. Vytvorená energia je vhodná pre všetky typy pokožky. Ošetrenie je tiež nápomocné po dermabrázii, chemickom peelingu, hĺbkovom čistení pleti ako „fotoaging“.

Červené svetlo /630 nm/ – rejuvenizácia a posilnenie kolagénových vlákien, uvoľnenie bolesti, skľudňujúca liečba po laserových zákrokoch, hojenie rán, zosvetlenie stareckých škvŕn

Ozónoterapia – Ozonizér -je direktný vysokofrekvenčný prístroj. Jeho sklenené hlavice sú plnené vzácnymi plynmi a v nich dôsledku pôsobenia prúdu s vysokým napätím dochádza k ozonizácií. Keď približíme sklenenú hlavicu k pokožke, dochádza k ionovému výboju, pri ktorom vidíme malé iskričky.

Pri pohybe po pleti dotykom dochádza k premene okolitého vzduchu na ozón. Vznikajúci ozón slúži na zlepšenie prietoku krvi, na dezinfekciu pokožky (má  antiseptické a dezinfekčné účinky), či na sťahovanie pórov po hĺbkovom čisteni pleti. Je to jeden z najúčinnejších prístroj v kozmetike.

Ozonizér sa doporučuje použiť pri:

  • pleti, ktorá si vyžaduje regeneráciu (nedostatočne prekrvená, unavená, ochabnutá)
  • pri akné a zápalových procesoch na pokožke
  • ekzéme a psoriáze

Mezobotox –bez injekcií a bez vedľajších účinkov (ošetrenie, ktoré za použitia elektroporácie vyhladzuje vrásky a výrazové línie bez použitia ihiel).

Mezoterapia – zaraďujeme medzi neinvazívne omladzovacie metódy. Táto prevratná metóda spočíva v aplikácii špeciálnych roztokov mikroinjekciami,rollerom,resp.najnovšie  dermapenom-špeciálnym vibrujúcim perom s ihličkami.

Samoopaľovací nástrek Vita Liberata – je prvotriedné (samo) opaľovacie riešenie, perfektné a rovnomerné. Samoopaľovací nástrek sa na zákazníka nanáša malou striekacou pištoľou, ktorá jemne ale rovnomerne rozprašuje film po zákazníkovom tele. Tekutina obsahuje aktívnu látku DHA a po jej nanesení na pokožku reaguje látka s aminokyselinami obsiahnutými v hornej vrstve kože, ktorá zhnedne úplne rovnako, ako pri bežnom opaľovaní ale bez vedľajších účinkov. Opálenie nástrekom  je absolutne bezpečná a zdravá forma opaľovania. Obrovskou výhodou je, že výsledky sú viditeľné okamžite. Systém Vita Liberata je vyrobený tak, aby nepôsobil dráždivo na citlivú pokožku. Opálenie je prirodzené a v priebehu cca 10 hodín sa uplne absorbuje do kožky a zostáva ako prírodný bronzový odtieň bez škvŕn. Opálenie nástrekom dokáže zakryť príznaky celulitídy a pokožke pridá zdravý svieži a sexy vzhľad.

Svadobné a večerné líčenie  nemeckou dekoratívnou kozmetikou Artdeco.

Airbrush líčenie –  bezdotykové nanášanie make upu, ktoré má dlhotrvajúci efekt až 18 hodín bez potreby úpravy. Airbrushing využíva silu vzduchu pre sprejovanie make-upu v ultrajemnej „hmle“ na pleť. V airbrush pištoli sa zmieša vzduch s make-upom, ktorý je zmesou vody a jemných farebných pigmentov. Počas aplikácie sa pigmenty rozptýlia v molekulách vody a spoločne priľne na povrchu kože. Make-up tak ihneď zasychá a zanecháva súvislú dokonale nalíčenú pleť.

Permanentný make-up (Nina Grussmann) – (mikropigmentácia) je metóda dlhodobého líčenia, pri ktorom do vrchnej vrstvy pokožky špeciálnym prístrojom aplikujeme farebné pigmenty. Nejedná sa o tetovanie nakoľko mikropigmentácia sa robí veľmi jemne, nie tak hlboko ako tetováž a zásadný rozdiel je aj v použitých farbách.Permanentné farby neobsahujú ťažké kovy a tak farbivá postupne blednú až do úplného zmiznutia. Permanentný make-up je účinný nástroj proti prejavom starnutia, nakoľko dokáže výraz tváre zmeniť a osviežiť. Mikropigmentácia nenahradzuje klasické líčenie. Technika kresby môže byť od vláskovo jemnej, ktorú bežným líčením nedocielite, až po dramaticky výraznú.

Iné:

hĺbkové čistenie pleti,masáže tváre (relaxačná, vákuová, lymfodrenážna), úprava a farbenie obočia, farbenie mihalníc, depilácia voskom, manikúra, spevnenie nechtov gélovým lakom